Düğün Mekanı İhtiyaç Listesi Nasıl Olmalı ?

Düğün Mekanı İhtiyaç Listesi Nasıl Olmalı ?

1 Düğün mekanı ihtiyaç listesi 

Tüm detayları ile düğün planlaman için sana özel bu yazıyı yazdık. Bir düğünde olması gereken her şey ve daha fazlasını ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. 

Düğün hayatımızın en önemli anlarından bir tanesidir. Sevdiğimiz insanlar bizim mutluluğumuz için bir arada oluyor. Bizim için özel olan bu misafirleri düğün gününde en iyi şekilde ağırlamayı tabi ki isteriz. Bunun için  her şeyi ile tam bir mekan bulmak olmazsa olmazlarındandır.

Düğünün göz alıcı ve kusursuz olması için seçtiğiniz mekan çok önemli. Mekan seçmeden önce mutlaka sıkı bir araştırma yapmalısınız. Örneğin nelere önem veriyorsunuz? Önem verdiğiniz şeyler seçtiğiniz mekanda mevcut mu? Düğün mekanında ne olması gerekiyor? Gibi soruları mutlaka sormalısınız.

İstanbul’da Düğün Salonunun Olmazsa Olmazı

İstanbul’da düğün mekanı çok ancak kaliteli hizmet vermek için eksiksiz bir liste yapmalısınız. Elinizde ufak da olsa bir mekan varsa bunu düğün mekanı yapmaya ne dersiniz? İşe mekanın eksiklerinden başlamalısınız. Sırasıyla sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiğini tek tek anlatacağız.

Öncelikle mekanınızın boya yada duvar kağıdına önem göstermelisiniz. Elinizde birkaç mekan var ise her birini farklı konsepte dekore edebilirsiniz. Birini modern tasarlarken diğerini rüstik veya altın yaldızlı duvar kağıtları ile tasarlayabilirsiniz.

Mekanınız illa kapalı bir yer olmak zorunda değil. Bazen bir bahçe, tekne, havuz başında bazen de orman içinde bir arazide mekanınız veya alanınız olabilir. Bu alanı güzel çiftlerimizin düğün mekanı olarak dugunburada.com’a girebilirsiniz.

 

Ses Sistemi Olmalı

Mekanınızda mutlaka bir ses sistemi olmalı. Çok yüksek kalitede bir ekipman olmasa da kesinlikle cızırtı yapmayacak bir sistem olmalı.

Masa ve Sandalye Temini

Düğün mekanında masa ve sandalyede ne tarz bir tasarım istediğinize karar verdikten sonra direk üretici firmalarla irtibata geçebilirsiniz. Fazla fazla masa ve sandalye almanızda her zaman fayda var.

Sandalyelerin süslenebilir olmasına dikkat edin. Öneri olarak 2 tür sandalye çeşidi almanızda fayda var. Biri ahşap koyu renk doğal bir ortam yaratırken diğeri beyaz sadeliği ve zarifliği çağrıştıran türden sandalyeler. Çünkü 2 sandalye ile bir mekanda farklı konseptler yaratabilirsiniz.

Masa Örtüleri

Masa örtüleri için anlaşmalı bir terzi veya fabrika ile anlaşabilirsiniz. Genellikle tercih edilen masa örtüsü rengi beyaz, ekru, gri veya siyah tercih ediliyor.

Çatal Bıçak Seçimi ve Temini

Düğün mekanına yakışan çatal bıçak rengi gümüş ve altın detayları olan bir çatal bıçak setidir. Her insan altın veya gümüş renk sevmeyebilir bu yüzden iki çeşit bulundurmakta fayda var.

Eğer metal değil plastik tercih ediyorsanız yine eminönünden toptan alışveriş ile bu konuya bir çözüm getirebilirsiniz.

 

 

Konfeti

Konfeti için yine Eminönü tercih edebilir toptan sipariş edebilirsiniz. İstanbul’da düğün mekanınız için en kullanışlı ve değişik konfetiler için detaylı araştırma yapmalısınız.

İstanbul’da Düğün Mekanınız İçin Mum Tercihi

Mumlar beyaz, kırmızı ve siyah olmalı. Eğer bulabilirseniz gümüş ve altın renk mumlarda tercihlerinizin arasında yer almalı.

Mumları toptan almak için direk üretici firmalar ile iş birliği yapmalısınız.

Mekanda Kırmızı Halı Olmazsa Olmaz

Gelin ve damadın yürüyeceği kırmızı halı olmalı. Kaymaz veya herhangi bir kazaya yol açmayacak bir halı tercih etmelisiniz.

Perde Seçimi

Kendi mekanınızı düğün mekanı olarak  kiralayacaksanız mutlaka perdelere çok dikkat etmeniz gerekecek. Modern bir fonlu perde ile dekora edebilir, stor perde ile kullanabilirsiniz.

Mekanınıza Değer Katın

Mekanınızı İstanbul da organizasyon ve düğün mekanı olarak kullanmak istiyorsanız dugunburada.com ile iş birliği yapabilir firmanızı duyurabilirsiniz.

Mekanda eksik ne varsa bu listeden tamamlayabilirsiniz. Çok tercih edilenler arasında yer almak için mekanınızı hemen hazırlayın. Bir mekanda olması gereken en temel şeyleri sizin için listeledik. Eğer sizde hazırsanız hemen kendi mekanınızı Düğün Burada’ya ekleyin.

Mekanınızı Duyurun

Düğün burada ile mekanınızın adını duyurabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen mekan eklemek için form bırak veya iletişime geç sizin mekanınızda dugunburada.com’da yer alsın. Mutluluğa giden yolda bize ortak olabilirsiniz.

Kısaca size önerimiz mutlaka ürünün direk üreticisine ulaşıp orası ile irtibata geçmeniz. Ayrıca diğer mekanları inceleyerek fikir elde edebilirsiniz. Örnek mekanlar için Düğün Burada ve Armonia sitelerini ziyaret edebilirisiniz.

 

Mekanınızı ekleyerek ek bir gelir elde edebilir. İşletmenizi duyurup tanıtabilirsiniz.

Leave your comment
Yorum
Name
Email