Fuat Paşa Yalısı
Fuat Paşa Yalısı
Fuat Paşa Yalısı
Fuat Paşa Yalısı

Fuat Paşa Yalısı Güvenilir

Genel Değerlendirme

Açıklama

18.yüzyıl Osmanlı mimarisinin en değerli örneklerinden biri olan Fuat Paşa Yalısı’na hoş geldiniz. İstanbul’un tarihinde fark yaratan adreslerin başında gelen,adını Osmanlı sadrazamı Ali Fuat Paşa’dan alan yalı, cumhuriyet döneminde restore edildi ve 1991 yılından beri otel olarak hizmet veriyor. İstanbul tarihi düğün mekanları arasında Boğaz’ın kuzeyinde konumlanan yapı, tarihi ve modern dünyayı birleştirerek düğün yapmak isteyen çiftlerine enfes bir gece vadediyor.

Davet Alanları

Açık ve kapalı olmak üzere farklı davet alanları bulunan yapıda 200 ila 300 konuk ağırlama kapasitesine sahibiz.Gösterişli balo salonumuz, kokteyl alanlarımız ve Boğaz’ın eşsiz kokusunu solumak için iskele alanımız var. Balo salonu ve yalının iskelesini birleştirerek restore edilen Paşa Salon hem deniz manzarasına sahip olma özelliği hem de elegan ziyafet salonu olarak göze çarpmasıyla ilk tercih oluyor.


Kapalı alan olma özelliği taşıyan Atrium davet alanımız, gösterişli merdivenleriyle ön plana çıkıyor. Nikah esnasında bu merdivenlerden inerek konuklarını selamlayan çiftlerimiz merdivenlerin sonunda kokteyl düzende eğlenmeye devam ediyor. Yuvarlak masa düzeninde 300 davetliye kadar alabilen Atrium, kokteyl düzendeyse 325 davetlinizi ağırlayabilir.

Dekorasyon

Tarihi bir yapıya yakışır şekilde oturma düzeninden merdiven giydirmelerine kadar her adımda ihtişamlı bir tarz yarattık.Altın varaklı nikâh masası, özel tasarım sandalyelerle birlikte nikâh töreni alanını oluşturduk.Fransız danteli örtülerle masa giydirmeleri yapılıyor, süsleme için masalarda kristal taşlı şamdan ve mumlar kullanıyoruz. Merdiven giydirmeleri, anı defteri kürsüsü düzenlemesi ve ziyafet salonu tasarımı da altın varaklı dekorlarla tamamlıyoruz.

Hizmetler

Fuat Paşa Yalısı düğünlerinde davetler yaklaşık bir saat sürecek hoş geldin kokteyliyle başlıyor ve kokteyl sonunda nikah gerçekleşiyor.Gelin ve damat merdivenlerden inerken onlara volkan şov eşlik ediyor.Nikah sonrası davet alanlarına konuklar yerleşene kadar çiftimiz, kendileri için özel hazırlanan odalarına geçiş yapıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde DJ ile yapılan program başlıyor. Saat 23:00’de pasta kesimi gerçekleşiyor.Son olarak after parti paketi satın alan çiftlerimize de paket dahilinde yer alan ikramlar ve eğlence sunuluyor.

Yiyecek / İçecek

4 farklı davet menüsüyle ağırladığımız Fuat Paşa çiftlerini enfes lezzetler kucaklıyor. Altın,Gümüş, Platin ve Akdeniz olarak isimlendirdiğimiz ziyafet menülerimizden damak zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.4 ziyafet menümüz de “Hoş geldiniz kokteyli” ikramlarıyla kokteyl alanında sizi karşılıyor. Davet esnasında başlangıç tabağı, ara sıcaklar, ana yemekler,salatalarla desteklenen menüler,limitsiz yerli içkiyle tamamlanıyor.

Tarihe tanıklık etmiş bir mekanda,Boğaz’ın enfes manzarasını karşınıza alarak sevdiklerinizle unutamayacağınız bir gece yaşamak isterseniz doğru adrestesiniz.İhtişamlı dekorasyonu, muazzam lezzetleri ve kapsamlı düğün hizmetiyle yalı sizi bekliyor.Fuat Paşa Yalısı iletişim bilgilerini kullanarak ya da sayfanın üst kısmında yer alan formu eksiksiz doldurarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.Mutluluğunuz için çok heyecanlıyız!

Mekan Turu

Mekan Özellikleri

Açılır Tavan
Bahçe
Balkon
Cam Tavan
Çim Alan
Deniz Kenarı
Göl Kenarı
Havuz Başı
Orman İçinde
Şehir Merkezinde
Teras
Yüksek Tavan

Manzara

Ada Manzaralı
Boğaz Manzaralı
Deniz Manzaralı
Göl Manzaralı
Kale Manzaralı
Körfez Manzaralı
Panoramik Manzara
Park Manzaralı
Şehir Manzaralı
Orman Manzaralı
Kır Manzaralı
Doğa Manzaralı

Yemekli Kapasite

200 - 300 Kişi

Ücretsiz Teklif Alın

Mekan Türü

Neredeyiz