Armonia Bosphorus Düğün & Davet · Mekana Göre Gelinlik Kombini

Armonia Bosphorus Düğün & Davet · Mekana Göre Gelinlik Kombini

Mekana Göre Gelinlik Kombini Nasıl Yapılır? Mutlu bir çiftin en güzel günüdür düğün günü. Çok eskilerden beri var olan düğün geleneği din, dil, ırk demeden yapılmakta ve çok önemsenmektedir.

Bu yüzden artık sıradanlaşan gelinliklerden, mekanlardan sıkılmış olabilirsiniz. Sizin için önemli bugünde alışılmışların dışında bir kombin sizi diğerlerinden farklı kılacaktır. Düğün öncesi çok iyi bir plan yapmanız gerekiyor. A’dan z’ye her şeyi planlayın.

Hangi mekanda düğün yapacaksınız? Ne tarz bir gelinlik giyeceksiniz? Gelin çiçeğiniz ne olacak? Yada Misafir olarak gidiyor olabilirsiniz ve gittiğiniz düğünde dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsunuz.

Yazın Kombinleyebileceğiniz Düğün Önerileri

Sırt dekolteli bir gelinlik ve sırt kolyesi ile harika görünebilirsiniz bu gelinlik için ince zarif bantlı bir topuklu ayakkabı ve nude renklerden oluşan gelin çiçeği. Küpe olarak çok ince bir zincirden oluşan küpe tercih edebilirsiniz yada saçlarınıza küçük incili saç aksesuarları kullanabilirsiniz.

Omzu açık gelinlik modeli tercih edenler ise saçlarını hafif salık kalacak ve omuzlarına dökülecek şekilde toplayabilirsiniz. İncili uzun küpe tercih ederek omuzlarınıza vuracak bir ışıltı tercihiniz olmalı. Gelin çiçeğiniz ise kesinlikle beyaz olmalı çünkü dikkati çeken yer omuzlarınız, boynunuz ve yüzünüz olmalı.

Balık model bir gelinlik giyecekseniz mutlaka yüksek topuk tercih edin. Saçlarınızı arkadan tutturun ve dalgalar yapın. Çiçek olarak renkli lila, bebe mavisi, soluk sarı gibi çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Prenses model bir gelinlik giyecekseniz saçlarınız açık ve dalgalı olsun. Ayakkabı olarak önü babet tarzında bir ayakkabı olabilir. Saçınız açık ama inci veya taşlı bir taçla mükemmel duracaksınız.

Bu düğüne bir gelin olarak değil de misafir olarak gidiyor olabilirsiniz. Şık gözükmek hiçte o kadar zor değil. Düğün hangi mekanda olacak önemli olan o. Gittiğiniz bir düğünde kesinlikle beyaz bir elbise giymeyin. Bu geline saygısızlık olur. Bizce bir düğünde beyaz giymesi gereken tek kişi gelindir.

Göl kenarında bir düğün ise pileli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Kapalı alan düğününde ise kısa elbiseleri tercih edebilirsiniz. Kır düğününe davetli iseniz uzun elbiseleri tercih etmelisiniz. Mekana göre elbise seçmek çok önemli ortama ayak uydurarak mekanla bütünlüğü yakalayabilirsiniz.

Kışın Kombinleyeceğiniz Mekana Göre Gelinlik Kombini

Düğününüzü kışın yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Bu hiçte yanlış bir karar değil. Uygun mekanda ve doğru giyimde kışın yapılan düğünler daha can alıcı olur.

Kışın özellikle kar altında bir düğün planlıyorsanız gelinliğinize uygun bir kürk çok güzel olacak. Bembeyaz bir çizme düşünün bu deri olabilir ya da rugan kumaş olabilir. Gelinlik altına çizme giymek son yıllarda çok moda.  Tabii açık alanda bir salon için.  

Tüylü gelinliklerde bir diğer alternatifiniz olabilir. Hem zarifliğinizden ödün vermemiş hem de üşümemiş olursunuz.  Bu tarz gelinliklerde demet çiçekler yerine uzun bir dal çiçek düşünebilirsiniz.

Misafir olarak gideceğiniz düğünlerde kıyafetlerinize uygun kürkler ve şallar tercihiniz olmalı. Koyu renk ojeleri tercih edebilir, etek ve kazak kombinleri yapabilirsiniz.

Leave your comment
Yorum
Name
Email